O Nás

NUROFEN: CIELENÉ ZMIERNENIE BOLESTI

Je skvelé vedieť, že kedykoľvek vy alebo vaše dieťa pociťujete bolesť, je tu Nurofen, ktorý poskytuje cielené zmiernenie bolesti.

Od bolestí hlavy po bolesť krížov, príznaky prechladnutia, bolesti zubov a teplotu, nájdete tu všetky informácie potrebné pre výber toho správneho produktu Nurofen.

Okrem užitočných článkov vám webová lokalita Nurofen.sk poskytuje lepšie informácie o bolesti, o spôsobe, akým každý produkt značky Nurofen účinkuje a ako ho používať na dosiahnutie najlepších výsledkov.

Úspech značky Nurofen je výsledkom viac ako 30 rokov výskumu a vývoja. Sme experti na bolesť a sme tu, aby sme vám pomohli.

 

PRÍBEH ZNAČKY NUROFEN

PRELOMOVÝ PRÍBEH

Tento príbeh začína objavom ibuprofénu, účinnej látky lieku Nurofen.

Všetko sa to začalo v 60-tych rokoch 20. storočia, keď sa traja vedci, pod vedením Dr. Adamsa zo spoločnosti Boots Pharmaceuticals v Londýne, podujali vyvinúť liek proti bolesti, ktorý bude lepšie tolerovaný ako aspirín – v tom čase najlepšie analgetikum.

To, čo vynašli, bolo ďaleko lepšie. Ibuprofén bol schopný zmierňovať bolesť a zápal naprieč celým radom zdravotných ťažkostí rovnako účinne ako aspirín, no s menším počtom vedľajších účinkov. Tento objav poskytol lekárom po celom svete skutočne užitočnú alternatívu.

 

IBUPROFÉN: NUROFEN POD INÝM MENOM

Ibuprofén bol po prvýkrát sprístupnený verejnosti v roku 1969, no len ako liek na lekársky predpis. Až v roku 1983 bol ibuprofén uvedený na trh ako voľnopredajný liek s názvom Nurofen a vybudoval si meno ako účinný, každodenný liek na zmiernenie bolesti.

 

VIAC ČASU NA HRU – MENEJ ČASU S BOLESŤAMI

V roku 1998 bolo pod značkou Nurofen vyvinuté prvé analgetikum na báze ibuprofénu pre dojčatá a deti. Tento liek bol uvedený na trh ako Nurofen pre deti a poskytoval rýchle zmiernenie bolesti a horúčky pre dojčatá už od troch mesiacov. V súčasnosti už mnohé slovenské mamy v prípade bolesti a horúčky ich detí dôverujú Nurofenu pre deti.

 

PRÍBEH POKRAČUJE

Ako v prípade vývoja ibuprofénu, aj Nurofen pokračuje v úsilí nájsť viac spôsobov poskytovania zmiernenia bolesti pre Slovákov. Toto úsilie je reflektované v neustále sa rozširujúcom rade produktov značky Nurofen zameraných na špecifické zdravotné ťažkosti, ako napr. Nurofen StopGrip, a vo vývoji liekových foriem ibuprofénu s dvojnásobne rýchlejšou absorpciou ako štandardný Nurofen, ako napr. Nurofen Rapid 200 mg Liquid Capsules a Nurofen Rapid 400 mg Liquid Capsules.

Táto nepretržitá inovácia je tým, čo robí z Nurofenu jedno z najpoprednejších perorálnych analgetík na Slovensku. Chceme Slovákom pomôcť bojovať s bolesťou, aby mohli žiť svoj život bez obmedzení.

Lieky obsahujú ibuprofén. Na vnútorné užitie. Tablety, kapsuly a suspenziu užite ústami. Čapíky zaveďte do konečníka. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa. O prípadných rizikách a nežiaducich účinkoch sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

Užívajte len podľa príslušných pokynov. Nesprávne užívanie môže ohroziť vaše zdravie. Ak príznaky pretrvávajú, obráťte sa na svojho lekára. Nepodávajte dojčatám mladším ako 3 mesiace. V prípade detí mladších ako 12 mesiacov vyhľadajte lekársku pomoc. Všetky informácie prezentované na týchto webových stránkach nie sú určené na diagnostiku ani predpisovanie. V prípade akýchkoľvek zdravotných ťažkostí sa obráťte na svojho lekára.

Ochrana osobných informácií je pre nás dôležitá. Kliknite sem na zobrazenie našich zásad ochrany osobných údajov.