Preskočiť na obsah

Bolesti chrbta: známky, príznaky

  • Bolesti chrbta sú bežným problémom ľudí všetkých vekových skupín.
  • Problémy spojené s bolesťami chrbta môžu byť vysiľujúce a nepríjemné.
  • Existujú však možnosti úľavy od bolesti, ktoré môžete vyskúšať.

Čo je bolesť chrbta?

Bolesti chrbta sa bežne označujú ako bolesti v dolnej časti chrbta, ale je možné ich pociťovať kdekoľvek na chrbtici. Nie sú nutne spôsobené niečím vážnym, a pokiaľ sa vhodne ošetria, môžu sa časom zlepšiť.

Známky a príznaky bolesti chrbta

Medzi príznaky, na ktoré je potrebné dávať si pozor, patrí bolesť, napätie alebo stuhnutosť chrbta.

Prečo môže ibuprofén pomôcť

Ibuprofén je protizápalový liek proti bolesti. Okrem zmiernenia bolesti a horúčky ibuprofén tiež pomáha zmierniť zápal.

Príčiny bolesti chrbta

Príčina bolesti dolnej časti chrbta často nie je známa. Medzi faktory životného štýlu a činnosti, ktoré môžu súvisieť s bolesťami chrbta, patria:

  • Práce zahŕňajúce zdvíhanie bremien, ohýbanie a nevhodné držanie tela;
  • Fajčenie;
  • Obezita (veľká nadváha);
  • Zapojenie do fyzicky náročných úloh.

Ako zmierniť bolesti chrbta

Prikladanie teplých alebo studených zábalov môže poskytnúť dočasnú úľavu od bolesti. Poraďte sa však svojím lekárom, ako zmierniť bolesti chrbta.

Medzi ďalšie svojpomocné opatrenia, ktoré vám lekár môže odporučiť, patrí fyzická aktivita a masáže.

Pokiaľ stratíte kontrolu nad močovým mechúrom alebo črevami, mali by ste tiež urgentne navštíviť svojho lekára alebo ísť na pohotovosť.

Nurofen 200 mg, Nurofen 400 mg, Nurofen Rapid 400 mg Capsules, Nurofen pre deti, Nurofen pre deti Jahoda, Nurofen pre deti 4% Pomaranč, Nurofen pre deti 4% Jahoda, Nurofen pre deti Active, Nurofen Junior s pomarančovou príchuťou sú lieky na vnútorné použitie. Užívanie ústami. Nurofen pre deti 60 mg čapíky, Nurofen pre deti 125 mg čapíky sú na rektálne použitie. Zaveďte do konečníka. Nurofen 200 mg liečivá náplasť je liek na vonkajšie použitie. Kožné podanie. Obsahujú ibuprofén. Nurofen StopGrip je liek na vnútorné použitie. 

Pred použitím lieku si starostlivo prečítajte príbalovú informáciu. O prípadných rizikách a nežiaducich účinkoch sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Používajte iba v súlade s uvedenými pokynmi. Nesprávne použitie môže mať škodlivé následky. Pokiaľ príznaky pretrvávajú, obráťte sa na lekára. 

Žiadne informácie uvedené na týchto webových stránkach nie sú určené pre účely diagnostikovania ani predpisovania liekov. V prípade záležitostí spojených so starostlivosťou o zdravie sa obráťte na svojho lekára.