Tipy pre správne držanie tela doma

Pohodlné sedenie

Pokiaľ budete doma sedieť pri stole, je veľmi dôležité kúpiť si vhodnú stoličku. Mala by byť nastaviteľná a mala by podopierať vašu dolnú časť chrbta. Začnite tým, že sa posadíte na svoju stoličku, aby sa chrbát dotýkal operadla. Potom nastavte stoličku a uistite sa, že vaše nohy nie sú vo vzduchu a namiesto toho sú rovno na podlahe, a snažte sa kolená držať v jednej rovine s bokmi.

Vybratie správneho matraca

Väčšina z nás potrebuje zhruba osem hodín spánku za noc. Používanie nesprávneho matraca môže mať zlý vplyv na držanie nášho tela, zatiaľ čo používanie správneho matraca môže pomôcť minimalizovať faktory, ktoré by mohli viesť k bolesti chrbta, rovnako ako ovplyvnenie kvality vášho spánku.

Mali by ste hľadať podporný matrac, ale líši sa to od človeka k človeku. Ak chcete nájsť ten, ktorý je vhodný pre vás, je najlepšie ľahnúť si na matrac a vyskúšať si ho v obchode, kým si ho kúpite. Príliš pevný matrac vytlačí vaše tlakové body z pozície, ale príliš mäkký ich nebude podopierať.

Pokiaľ je váš matrac veľmi starý alebo v ňom cítite pružiny, potom je pravdepodobne vhodná doba na kúpu nového.

Používanie počítača

Vaša obrazovka by mala byť priamo pred vami vo vzdialenosti paže od vás v správnej výške – horná časť obrazovky by mala byť na alebo mierne pod úrovňou očí, inak by to mohlo viesť k problémom s krkom a chrbtom. Keď je obrazovka v správnej polohe, nezabudnite ju tiež upraviť na správny jas. Opierka zápästia na podložke pod myš môže znížiť tlak na zápästie a ruky.

Pokiaľ niekedy budete pociťovať bolesť, Nurofen Rapid 400 mg Capsules mäkké kapsuly poskytnú účinnú úľavu od bolesti – ale pokiaľ zistíte, že sa vám bolesti vracajú, riaďte sa týmito tipmi, a pokiaľ bolesť neodznie, navštívte svojho lekára.