Nanuky bez cukru

Podávanie nanukov bez cukru je jedným zo spôsobov, ako pomôcť s hydratáciou a upokojením detí, najmä tých, pre ktoré je prehĺtanie vody príliš bolestivé. Ak máte čas, skúste si pripraviť domáci. Je ľahké pripraviť výživné nanuky zmiešaním čerstvého ovocia s vodou alebo kokosovou vodou v mixéri, následným naliatím do misiek na kocky ľadu a vložením do mrazničky.

Med

Surový med je dobrá voľba so sladkou chuťou, ktorá upokojuje a obaľuje hrdlo. Med môžete pridať do nápojov s citrónom alebo ho jesť samostatne.

Je však dôležité nedávať med deťom mladším ako 12 mesiacov (pokiaľ nebol med tepelne upravený tak, aby zabíjal baktérie, ktoré by si tam mohli nájsť cestu).

Domáca polievka

Neexistuje žiadny domáci liek ako je tanier polievky a je to skvelý spôsob, ako prinútiť vaše dieťa jesť niečo výživné, ​​čo by mu tiež upokojilo hrdlo.

Polievky sú skvelou voľbou, pretože sa ľahko prehĺtajú, a môžete ich urobiť veľmi výživnými pridaním zeleniny, mäkkých rezancov a ľubovoľného mäkkého mäsa.

Slaná voda

Ak je vaše dieťa dosť staré na to, aby to zvládlo, môže kloktanie teplej vody zmiešanej so soľou znížiť diskomfort. Jednoduchý recept možno pripraviť zmiešaním 1 čajovej lyžičky soli v 1 šálke teplej vody. Sú to len štyri možnosti, ako prirodzene a z pohodlia vašej kuchyne zmierniť bolesť hrdla, ale môžete sa tiež pozrieť do vašej lekárničky a siahnuť po lieku, ktorý uľaví vášmu dieťaťu.

Analgetikum ako napr. Nurofen pre deti môže pomôcť zmierniť bolesť hrdla, okrem ďalších príznakov prechladnutia a chrípky, ktoré často idú ruka v ruke s bolesťami hrdla, ako sú bolesti hlavy, horúčka a bolesti tela.