Čítanie

Vaše dieťa môže mať svoje obľúbené knižky, ktoré si rado číta samé, alebo si ich nechá čítať od vás. Keď mu budete cez deň čítať, bude to preň odmena, bude mať pocit vašej starostlivosti a utužia sa medzi vami emocionálne väzby. Aby sa dozvedelo niečo nové, môžete vybrať nejaký príbeh zodpovedajúci jeho veku.

Filmy

Môžete uložiť dieťa pohodlne na gauč a pustiť mu film. Tým bude mať pocit, že je stále stredobodom diania, a vy ho môžete po očku strážiť. Možno sa budete chcieť na film pozrieť tiež – ako nečakanú odmenu pre seba – alebo si medzitým budete môcť odškrtnúť pár vecí na svojom zozname úloh na dnešný deň. Pri filme si dieťa tiež pekne oddýchne aj počas dňa.

Videohry

Hranie video- alebo online hier krátky čas, pokiaľ nie sú príliš fyzicky náročné, môže byť zábava a prijemná prestávka. Vaše dieťa má možno svoje obľúbené hry na konzole PlayStation alebo Wii, dostupné online alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie, alebo spolu môžete hľadať nejaké nové hry.

Hádanky

Knihy hádaniek sú ako truhlica s pokladom – neposedné deti sa zabavia hľadaním slov alebo rozdielov na obrázkoch, keď ich zaujme čokoľvek, čo majú chuť a silu robiť. Pokiaľ ich bavia papierové skladačky sú pokojnou zábavou na zamyslenie a posilňujú túžbu po dosiahnutí úspešného výsledku. Pokiaľ nemáte žiadne v zásobe, nájdete množstvo hádaniek na internete.

Maľovanky

Maľovanie je príjemná činnosť pre vaše dieťa, keď je v posteli s chrípkou. Maľovanky precvičujú jemnú motoriku a rozlišovanie farieb (síce zameškali školu, ale aspoň niečo sa naučia), niektoré sú jednoduchšie a iné náročnejšie, napríklad maľovanie podľa čísel alebo písmen. Pre menšie deti je to zábavnejší.

Tvorenie

Podľa toho, ako sa dieťa cíti, trochu tvorivej ručnej práce môže vniesť trochu tvorivého ducha do monotónneho dňa bez toho, aby bolo dieťa príliš stimulované.

Okrem týchto vítaných odpútaní pozornosti je tu Nurofen pre deti pre poskytnutie rýchlej a účinnej úľavy od príznakov ako je bolesť hlavy, bolesť tela, bolesť hrdla a horúčka, pokiaľ nimi vaše dieťa trpí.

Prechladnutie môže byť pre deti nepríjemné. Je dôležité, aby odpočívali, ale pokiaľ sa na to cítia, zábavné činnosti môžu skrátiť zdanlivo nekonečné hodiny doma, zahnať nudu a odpútať ich pozornosť od nepríjemných príznakov choroby. Samozrejme nechceme, aby to bola veľmi veľká zábava, pretože keď sa zas budú cítiť dobre, je čas vrátiť sa do školy!