Spánok

Ďalším problémom, ktorý by mohol spôsobiť, že váš násťročný trpí bolesťami hlavy, môže byť nedostatok spánku. Nie je nezvyčajné, že naši dospievajúci zostávajú dlho hore pri sledovaní televízie alebo pri rozhovore so svojimi priateľmi, ale v tomto veku je veľmi dôležité mať dostatok spánku. Keď spíme, naše telo je schopné oddychovať, zatiaľ čo náš mozog triedi všetky informácie, ktoré počas dňa prijal. Keď deti nemajú dostatok spánku, mohli by trpieť bolesťami hlavy, takže je dôležité, aby mali minimálne odporúčaných osem až desať hodín dobrého spánku.

Jedlo a pitie

Jedlo a pitie môžu byť ďalšou príčinou bolesti hlavy u násťročných. Zatiaľ čo niektoré veci, ako je glutamát sodný (MSG) alebo kofeín, sú u väčšiny ľudí dobre známymi spúšťačmi, jedlá, ktoré môžu fungovať ako spúšťače, sa môžu u každého líšiť. Ak chcete zistiť, aké potraviny u vášho násťročného vyvolávajú bolesť hlavy, môže byť užitočné požiadať ho, aby si viedol stravovací denník a zaznamenal si, čo jedol a pil, kým ho začala bolieť hlava. Po niekoľkých týždňoch by ste si mali začať všímať, či sa stále objavujú rovnaké potraviny, ktoré potom môžete z ich jedálnička vyradiť.

Samotné vynechávanie jedla je ďalší dôvod prečo sa bolesti hlavy môžu objaviť, pretože to znamená, že hladina cukru v tele klesne.

Nedostatočný pitný režim a dehydratácia môžu byť možnou príčinou bolesti hlavy, preto je dôležité piť počas dňa dostatok vody.

Existujú spôsoby, ako bojovať s bolesťami hlavy u násťročných s niekoľkými malými zmenami životného štýlu, ale ak bolesť hlavy zasiahne vášho násťročného, ​​potrebuje úľavu. Jednou z možností je vyskúšať liek proti bolesti, ako je paracetamol alebo ibuprofén. Ak príznaky pretrvávajú, je najlepšie poradiť sa so svojím lekárom.