Kľúčové fakty o zložení Nurofenu:

  • Nasledujúce produkty značky Nurofen obsahujú ibuprofén, druh nesteroidného protizápalového lieku (NSPZL/NSAID), ktorý pomáha zmierňovať bolesť a zápal:
    • Nurofen 200 mg, Nurofen 400 mg, Nurofen Rapid 400 mg Capsules, Nurofen 200 mg liečivá náplasť, Nurofen StopGrip, Nurofen pre deti, Nurofen pre deti Jahoda, Nurofen pre deti 4% pomaranč, Nurofen pre deti 4% jahoda, Nurofen pre deti čapíky 60 mg, Nurofen pre deti čapíky 125 mg, Nurofen pre deti Active, Nurofen Junior s pomarančovou príchuťou.
  • Niektoré produkty značky Nurofen obsahujú ibuprofén v inej forme:
    • Nurofen StopGrip obsahuje ďalšie účinné látky: Pseudoephedrini hydrochloridum

Lieky obsahujú ibuprofén. Na vnútorné užitie. Tablety, kapsuly a suspenziu užite ústami. Čapíky zaveďte do konečníka. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa. Oprípadných rizikách a nežiaducich účinkoch sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

Vždy si prečítajte informácie na obale. Užívajte len podľa príslušných pokynov. Nesprávne užívanie môže ohroziť vaše zdravie. Ak príznaky pretrvávajú, obráťte sa na svojho lekára. Všetky informácie prezentované na týchto webových stránkach nie sú určené na diagnostiku ani predpisovanie. V prípade akýchkoľvek zdravotných ťažkostí sa obráťte na svojho lekára.

Môžem užívať Nurofen s inými protizápalovými analgetikami?

Nemali by ste užívať viac ako jeden NSPZL/NSAID naraz (napríklad ibuprofén a naproxén), pretože sa tým zvyšuje riziko vedľajších účinkov.

Medzi NSPZL/NSAID dostupné vo vašej lekárni patria aspirín, diklofenak, naproxén a ketoprofén. Existuje aj sortiment NSPZL/NSAID, ktoré sú dostupné na lekársky predpis.

Ak nemáte istotu, či váš aktuálny liek obsahuje NSPZL/NSAID, poraďte sa so svojím lekárnikom alebo lekárom.

Môžem užívať viac ako jeden typ produktu značky Nurofen?

Užívanie viac ako jedného produktu značky Nurofen (napríklad Nurofen a Nurofen Rapid Capsules) zvyšuje pravdepodobnosť, že prekročíte odporúčanú dennú dávku ibuprofénu. Odporúčaná denná dávka ibuprofénu pre dospelých je 1200 mg/deň.

Pri užívaní Nurofenu dodržiavajte pokyny pre dávkovanie na obale a ak potrebujete silnejšie lieky na zmiernenie bolesti, navštívte svojho lekárnika alebo lekára.

Môžem užívať Nurofen s paracetamolom?

Váš lekár alebo lekárnik vám môže poradiť, aby ste užívali Nurofen s paracetamolom pre dodatočné zmiernenie bolesti. Paracetamol nie je NSPZL/NSAID a účinkuje inak ako Nurofen.

Ak súčasne užívate Nurofen a paracetamol, dbajte na to, aby ste neprekročili odporúčané denné dávky pre obe analgetiká. Ak príslušná bolesť pretrváva, navštívte svojho lekárnika alebo lekára.