1. Aromatická masť na hruď

Aromatické masti na hruď môžu pomôcť zmierniť príznaky prechladnutia a chrípky a upchatého nosa. Masti na hruď zvyčajne obsahujú nejaké prírodné látky, ako je gáfor, mentol a eukalyptus, ktoré môžu pomôcť zmierniť zahlienenie. Vyberte si masť na hruď, ktorá bola špeciálne vyvinutá pre dojčatá alebo deti, a skontrolujte vhodnosť podľa veku vášho dieťaťa.

2. Nurofen pre deti

Nurofen pre deti môže účinne zmierniť štyri príznaky prechladnutia a chrípky u detí, vrátane horúčky, bolesti hlavy, bolesti tela a bolestí hrdla. Nurofen pre deti pôsobí pri horúčkach už za 15 minút a znižuje horúčku až na 8 hodín *. Praktická injekčná striekačka v balení uľahčuje podávanie a je k dispozícii v príjemnej pomarančovej alebo jahodovej príchuti. Nurofen pre deti je k dispozícii tak v špeciálnej formulácii pre dojčatá a malé deti (v rozmedzí od 3 mesiacov do 5 rokov), ako aj v koncentrovanejšej formule pre staršie deti (v rozmedzí od 6 do 12 rokov). Pre deti od 7 rokov sú k dispozícii aj mäkké žuvacie kapsuly.

*Nurofen pre deti 4% Pomaranč, Nurofen pre deti 4% Jahoda

3. Zmäkčujúci krém

Najmä pri prechladnutí dochádza k častejšiemu utieraniu nosa a netrvá dlho, kým pokožka na malých nosoch sčervená a začne bolieť. Utieranie podráždeného nosa dieťaťa pridáva ďalšie komplikácie pri prechladnutí. Včasná pravidelná aplikácia bariérového krému môže pomôcť upokojiť a chrániť malé nosy.

4. Papierové vreckovky

Papierové vreckovky sú nevyhnutné počas sezóny prechladnutia a chrípky. Dávajte pozor najmä na extra mäkké vreckovky, ako sú tie potiahnuté aloe vera – sú ideálne na použitie v citlivej oblasti nosa. Umiestnite škatuľku s vreckovkami po celom dome – v spálni, kúpeľni a obývačke a nezabudnite na cestovné balenia do auta a kabelky.

5. Soľný nosný sprej

Mnoho detí sa v najlepšom prípade snaží smrkať, ale vďaka upchatému nosu je úloha mimoriadne zložitá. Soľné nosné kvapky alebo spreje môžu pomôcť uvoľniť nos dieťaťa alebo batoľaťa a poskytnúť mu dočasnú úľavu od tohto nepríjemného príznaku prechladnutia a chrípky. Vždy zvoľte soľné kvapky alebo spreje, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre dojčatá a malé deti.

Tiež stojí za zváženie

Iné produkty môžu poskytnúť dočasnú úľavu od príznakov prechladnutia a chrípky. Mnoho rodičov nedá dopustiť na med pre upokojenie kašľa u detí starších než 12 mesiacov. Pastilky na bolesť hrdla sú k dispozícii pre deti staršie než 6 rokov a môžu poskytnúť upokojujúcu úľavu od bolesti hrdla. Mentolové pastilky môžu pomôcť vyčistiť aj upchatý nos.

Takže tu to máte. Aj keď sa príchodom zimného obdobia chrípky a prechladnutia nezbavíme, aspoň tento rok budete pripravený!