Prevencia prechladnutia a chrípky

Umývajte si ruky

To je veľmi dôležité, či už ste doma a staráte sa o deti alebo sedíte pri stole od deviatej do piatej. Bez ohľadu na to, kde sme, každý deň prichádzame do kontaktu s veľkým množstvom baktérií. Umývanie rúk je zásadný spôsob, ako sa týchto škaredých choroboplodných zárodkov zbaviť, kým sa dostanú do nášho systému, čo môže viesť k príznakom prechladnutia a chrípky. Zvyknúť si správne a pravidelne umývať ruky je veľmi dôležité.

Mali by ste si umývať ruky teplou vodou po dobu najmenej 20 sekúnd a uistiť sa, že ste si drhli chrbty rúk, medzi prstami a pod nechtami mydlom. Pokiaľ možno, vysušte si ruky jednorazovou utierkou, pretože opakovane použiteľné uteráky môžu šíriť choroboplodné zárodky, pokiaľ boli v kontakte s niekým, kto má nádchu alebo chrípku.

Snažte sa držať ruky čo najďalej od tváre, pretože baktérie môžu do vášho tela preniknúť očami, nosom a ústami.

Žite zdravým životným štýlom

Starostlivosť o vaše zdravie pomôže zaistiť, aby váš imunitný systém zostal silný, aby pomohol bojovať proti prechladnutiu a chrípkovým zárodkom. Jednoduché každodenné veci, ako je zaistenie toho, aby ste zo svojej stravy prijímali všetky potrebné živiny a vitamíny, sú veľmi dôležité. Dbajte aj na dobrý spánok, aby bolo vaše telo schopné odpočívať a správne sa revitalizovať, rovnako ako cvičenie, ktoré vám pomôže udržať telo v kondícii a zdravé.

Zmiernenie príznakov prechladnutia a chrípky

Kloktajte slanú vodu

Pokiaľ trpíte prechladnutím alebo chrípkou a máte bolesti hrdla, môže vám na krátku dobu uľaviť kloktanie domácej ústnej vody zloženej z teplej slanej vody.

Nurofen chrípka a prechladnutie tablety

Pokiaľ hľadáte úľavu od chrípky a prechladnutia, Nurofen chrípka a prechladnutie tablety môžu pomôcť zmierniť vaše príznaky. Nurofen chrípka a prechladnutie tablety obsahujú dve účinné zložky, ibuprofén a hydrochlorid fenylefrínu, ktoré pomáhajú zmierniť príznaky prechladnutia a chrípky, ako sú bolesti hlavy, bolesti, horúčka, bolesť hrdla a upchatý nos alebo dutiny.

Nenechajte sa prechladnutím a chrípkou spomaliť. Starajte sa o svoje telo, aby ste sa uistili, že je v optimálnom stave pre potlačenie choroboplodných zárodkov, a pokiaľ sa u vás objavia príznaky, porozprávajte sa so svojím lekárom.